ua
UA RU

ЕКСТРЕНА або ПОСТКОНТАКТНА ІМУНОПРОФІЛАКТИКА

52

ЕКСТРЕНА або ПОСТКОНТАКТНА ІМУНОПРОФІЛАКТИКА

Ціла низка речей може зменшити ризик виникнення інфекційного захворювання після контакту з його збудником.

Вакцинація за віком, до контакту, попереджує кір, паротит, краснуху, вітряну віспу, грип, кашлюк, гепатит В, тощо.

Імунізація особливо важлива для медичних працівників, які не лише мають високий ризик зараження інфекційними захворюваннями, але й також можуть передати інфекцію пацієнтам із високим ризиком.
Дотримання стандартних запобіжних заходів у закладах охорони здоров’я, таких, як гігієна рук, правильне використання засобів індивідуального захисту можуть зменшити ризик зараження.

Якщо доконтактна вакцинація захищає неінфікованих осіб від інфікуванняння, то постконтактна вакцинація (ПКП) слугує для попередження розвитку захворювання, а інколи зменшення ризику подальшої передачі іншим сприйнятливим особам.

ПКП рекомендована після контакту з широким спектром вірусних та бактеріальних захворювань. Інфекційний агент може передаватися через іншу людину, тварину або навколишнє середовище.

Імунопрофілактику проводять після контакту з вірусами:

- сказу 👉 невакцинованим;
- гепатиту В 👉 невакцинованим;
- гепатиту А 👉 невакцинованим, імуноскомпрометованим, особам із хронічними захворюваннями печінки, молодше 12 міс.;
- варіцела-зостер (вітряна віспа) 👉 неімунним особам – не хворіли на вітрянку та не мають антитіл, не вакцинованим 2 дозами;
 грипу 👉 групі високого ризику (особи із захворюваннями нирок, печінки, серцево-легеневої системи; імуноскомпрометовані; особи віком 65 років і старше; діти молодше 2 років; вагітні або жінки після пологів (<2 тижні після пологів); особи молодше 19 років, які отримують тривалу терапію аспірином);
- після контакту з бактерією, що викликає правець (після будь-яких травм із пошкодженням шкірних покривів та слизових оболонок, забруднених спорами збудника) 👉 особам із невідомим вакцинальним статусом або з неповним курсом щеплень відповідно до віку.


‼️Для максимальної ефективності постконтактну профілактику інфекційних захворювань слід розпочинати якомога раніше і в рекомендований проміжок застосування.

Завдяки вакцинації ви захищаєте не тільки себе, але й своє оточення

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік