ua
UA RU

ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕСУВАННЯ ДЛЯ ПІШОХОДІВ У ДЕННУ ТА НІЧНУ ПОРИ

67

ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕСУВАННЯ ДЛЯ ПІШОХОДІВ У ДЕННУ ТА НІЧНУ ПОРИ 🚦

За безпеку дорожнього руху несуть відповідальність не тільки водії🚗, але й пішоходи, які також є учасниками дорожнього руху🚶🏼‍♂️. Ймовірно, ви чули цю фразу не один раз у своєму житті, але не завжди прислухаєтеся до неї. Пам’ятайте, що ваша поведінка не повинна стати причиною нещасного випадку.
‼️Намагайтеся бути більш уважними до свого оточення і дотримуйтесь елементарних правил дорожнього руху:

  • Не перебігайте дорогу на пішохідному переході та в невстановлених місцях. Пам’ятайте, що автомобіль не має здатності зупинитися миттєво. Якщо ви переходите дорогу, встановіть зоровий контакт із водієм. Тоді ви переконаєтесь, що він побачив вас і пригальмував аби пропустити. Коли водій вас пропускає, дійдіть до межі машини та обов’язково перевірте, чи більше немає автівок.
  • Звертайте увагу на дорожні знаки. Перед тим, як переходити дорогу, перевірте чи встановлена «зебра». Не перетинайте дорогу за кілька метрів від неї. Пройтися кілька метрів до переходу – це не так важко. Цим ви збережете собі життя.
  • Завжди йдіть подалі від проїжджої частини обличчям або по праву сторону до потоку машин. Базове правило, якого вам варто дотримуватися в якості пішохода: обов’язково рухайтесь по тротуарах та пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.
  • Згідно з нещодавно (змінено 11.11.2020) оновленими правилами, пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Одяг такого виду допомагає водієві розгледіти пішохода в темну пору дня.
  • У залежності від погоди, рівень ризику на дорогах змінюється: під час дощу або снігопаду видимість у водія та пішохода погіршується. Взимку, коли на дорогах ожеледиця, гальмівний шлях в автомобілів збільшується в 2-4 рази. Крім того, машину може занести, водій втратить над нею контроль і вірогідність аварії значно підвищиться. Тому в негоду будьте вкрай обережними, не затуляйте собі видимість парасольками, шапками та шарфами.
  • Особи, які переносять громіздкі предмети, пересуваються у кріслах колісних без двигуна, ведуть мотоцикл, велосипед чи мопед, везуть санки, візок тощо, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.
  • Організовані групи дітей можна водити лише по тротуарах та пішохідних доріжках, якщо ж їх немає – по узбіччю дороги в напрямку руху транспортних засобів колоною. Це дозволяється у світлу пору доби та виключно в супроводі дорослих.
  • Не ставте візочки на проїжджу частину та обов’язково слідкуйте за ними, оскільки вони можуть викотитись. Це може створити небезпеку для вашої дитини у візочку та спричинити дискомфорт для водія.
  • Скажіть «ні» гаджетам на дорозі! Звичайно новітні технології – це супер, але забудьте за них тоді, коли ви переходите дорогу. Якщо ж ви нехтуватимете цим правилом, то ви можете не почути попереджувального сигналу водія, що призведе до аварії та летального результату.

Дотримуватись правил дорожнього руху – легко! Не забувайте про безпеку на дорогах!

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік