ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕСУВАННЯ ДЛЯ ПІШОХОДІВ У ДЕННУ ТА НІЧНУ ПОРИ
67
Автор:Київський міський центр громадського здоров'я КМЦГЗ
Дата публікації документа:16.11.2020
Тип:інформаційні матеріали
ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕСУВАННЯ ДЛЯ ПІШОХОДІВ У ДЕННУ ТА НІЧНУ ПОРИ
За безпеку дорожнього руху несуть відповідальність не тільки водії, але й пішоходи, які також є учасниками дорожнього руху. Ймовірно, ви чули цю фразу не один раз у своєму житті, але не завжди прислухаєтеся до неї. Пам’ятайте, що ваша поведінка не повинна стати причиною нещасного випадку. Намагайтеся бути більш уважними до свого оточення і дотримуйтесь елементарних правил дорожнього руху:
Не перебігайте дорогу на пішохідному переході та в невстановлених місцях. Пам’ятайте, що автомобіль не має здатності зупинитися миттєво. Якщо ви переходите дорогу, встановіть зоровий контакт із водієм. Тоді ви переконаєтесь, що він побачив вас і пригальмував аби пропустити. Коли водій вас пропускає, дійдіть до межі машини та обов’язково перевірте, чи більше немає автівок.
Звертайте увагу на дорожні знаки. Перед тим, як переходити дорогу, перевірте чи встановлена «зебра». Не перетинайте дорогу за кілька метрів від неї. Пройтися кілька метрів до переходу – це не так важко. Цим ви збережете собі життя.
Завжди йдіть подалі від проїжджої частини обличчям або по праву сторону до потоку машин. Базове правило, якого вам варто дотримуватися в якості пішохода: обов’язково рухайтесь по тротуарах та пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.
Згідно з нещодавно (змінено 11.11.2020) оновленими правилами, пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Одяг такого виду допомагає водієві розгледіти пішохода в темну пору дня.
У залежності від погоди, рівень ризику на дорогах змінюється: під час дощу або снігопаду видимість у водія та пішохода погіршується. Взимку, коли на дорогах ожеледиця, гальмівний шлях в автомобілів збільшується в 2-4 рази. Крім того, машину може занести, водій втратить над нею контроль і вірогідність аварії значно підвищиться. Тому в негоду будьте вкрай обережними, не затуляйте собі видимість парасольками, шапками та шарфами.
Особи, які переносять громіздкі предмети, пересуваються у кріслах колісних без двигуна, ведуть мотоцикл, велосипед чи мопед, везуть санки, візок тощо, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.
Організовані групи дітей можна водити лише по тротуарах та пішохідних доріжках, якщо ж їх немає – по узбіччю дороги в напрямку руху транспортних засобів колоною. Це дозволяється у світлу пору доби та виключно в супроводі дорослих.
Не ставте візочки на проїжджу частину та обов’язково слідкуйте за ними, оскільки вони можуть викотитись. Це може створити небезпеку для вашої дитини у візочку та спричинити дискомфорт для водія.
Скажіть «ні» гаджетам на дорозі! Звичайно новітні технології – це супер, але забудьте за них тоді, коли ви переходите дорогу. Якщо ж ви нехтуватимете цим правилом, то ви можете не почути попереджувального сигналу водія, що призведе до аварії та летального результату.
Дотримуватись правил дорожнього руху – легко! Не забувайте про безпеку на дорогах!