ua
UA RU

Інформаційно-просвітницькі заходи протягом вересня

07 жовтня 2020 року
Зазвичай в парках люди відпочивають і набираються здоров’я. Фахівці Київського міського центру здоров’я навіть у місцях відпочинку проявляють пильність і пропонують людям звертати увагу на свій стан здоров’я.
Протягом вересня фахівцями #КМЦГЗ було проведено цикл інформаційно-просвітницьких заходів у парках, ботанічних садах та на урочистих подіях столиці. У ході акцій усі бажаючі мали можливість визначити рівень артеріального тиску, виміряти індекс маси тіла, провести експрес – тестування на рівень глюкози у крові, а також отримати консультації щодо отриманих показників та здорового способу життя. Більше 200 людей за вересень було проконсультовано та обстежено в місцях відпочинку. Основна мета цих заходів не тільки оцінити ці показники здоров’я, але й навчити правильно їх вимірювати в домашніх умовах, як часто це робити та коли потрібно звертатися до сімейного лікаря.
✅Наші дані показали, що приблизно 40% людей, яких ми обстежували мали підвищений артеріальний тиск (вище 140/90 мм рт.ст.) та підвищений рівень глюкози капілярної крові (вище 7,8 ммоль/л після прийому їжі, або 5,5 ммоль/л натщесерце).
✅Найстаршим відвідувачем був чоловік 92 років, а наймолодшим 9 ‒річний хлопчик.
✅Підвищений рівень артеріального тиску було зареєстровано у 64 осіб із 165 обстежених. Про діагноз «гіпертонічна хвороба» вже знало 2 відвідувачів. Найвищий рівень артеріального тиску було зафіксовано у жінки 82 років – 214/88 мм рт. ст.
✅Тестування на рівень глюкози у крові було проведено 67 особам. Підвищений рівень глюкози (понад 6,2 ммоль/л) виявлено у 27 осіб. Про діагноз «цукровий діабет» вже знало 4 учасники акції, у 2 з них рівень глюкози значно перевищував допустиме значення в 6,2 ммоль/л. Усі, хто вперше дізнався про гіперглікемію, були направлені до сімейного лікаря. Найвищий рівень глюкози крові зафіксовано у 53-річного чоловіка з уже встановленим діагнозом цукрового діабету ‒ 17,6 ммоль/л.
✅Визначення індексу маси тіла проведено 101 відвідувачу. У 67 з них індекс маси тіла перевищує 25 і вказує на надлишок ваги.
Всім бажаючим надавалися консультації щодо здорового харчування, оптимальної рухової активності, профілактики стресу, необхідності періодичних обстежень та відвідувань сімейного лікаря.
Перевіряйте показники свого здоров’я регулярно та будьте здорові!
 
 
 
  

Інформаційні матеріали Повний перелік